Členovia

GEFCO sa znova podieľa na montáži, kompletizácii a preprave úžitkových vozidiel v Brazílii

GEFCO Indústria do Brasil, súčasť Skupiny GEFCO, lídra v oblasti multimodálnych riešení dodávateľského reťazca a popredného hráča v oblasti automobilovej logistiky, začala s montážou úžitkových vozidiel v brazílskej Guaíbe pre popredného svetového výrobcu úžitkových vozidiel, spoločnosť Foton Motor Group.

 

GEFCO Indústria do Brasil rokovala s Fotonom o spolupráci prvýkrát už v roku 2013, keď Foton predstavil plány na vybudovanie nového podniku na výrobu úžitkových vozidiel v brazílskej Guaíbe. Projekt spoločnosti Foton bol ale neskôr odložený a GEFCO medzitým v oblasti vybudovalo pobočku s cieľom stať sa poskytovateľom logistických služieb i dodávateľom montážnych prác ako pre Foton, tak i pre ďalších zákazníkov. V súčasnosti GEFCO Indústria do Brasil v svojom závode pripravuje pre Foton prepravu prvej zásielky úžitkových vozidiel vyrobených a skompletovaných v Guaíbe.

 

Alex Feijolo, riaditeľ GEFCO Indústria do Brasil, k spolupráci uviedol: „Náš vzťah so spoločnosťou Foton plne reflektuje na naše motto, byť klientom znamená predovšetkým byť dlhodobým partnerom. Na pôvodné rokovanie sme nadviazali koncom roku 2019 s cieľom zabezpečiť, ako môžeme Fotonu pomôcť udržať výrobu nákladných áut v Brazílii, hoci len v nižších objemoch. Sme radi, že sme sa dohovorili a že si pre spoluprácu pri kompletizácii nákladných vozidiel vybral Foton práve nás.“

 

Prvé hotové úžitkové vozidlo prepravilo GEFCO z Guaíby na konci apríla 2020, plne v súlade s vysokými požiadavkami zákazníka na kvalitu. Aktuálnym primárnym cieľom je navýšiť montážnu kapacitu tak, aby vyhovovala potrebám spoločnosti Foton a jej dílerskej sieti a zároveň preukázať udržateľnosť výrobnej a montážnej platformy v Guaíbe.

 

Alessandro Luz, Operations Coordinator spoločnosti GEFCO Brazil, povedal: „Montáž vozidla s približne 1 500 dielmi je pomerne zložitá úloha, ktorá vyžaduje veľké odborné znalosti. Partnerstvo s Fotonom je dôkazom našej schopnosti realizovať i veľmi zložité montážne operácie, a to i v menších objemoch. Zároveň  ale dúfame, že spolupráca v budúcnosti prinesie i ďalšie príležitosti.“

 

Centrála spoločnosti GEFCO Indústria do Brasil sídli v San Paulo, spoločnosť ponúka remarketing ojazdených vozidiel a ďalšie služby s vysokou pridanou hodnotou.

 

O SPOLOČNOSTI  GEFCO

GEFCO je svetovým lídrom v multimodálnom riešení dodávateľského reťazca a európskym lídrom v logistike pre automobilový priemysel. Na základe 70-ročných skúseností, odbornosti svojich 15 000 zamestnancov navrhuje inovatívne a flexibilné riešenia, ktoré dokážu splniť najzložitejšie výzvy dodávateľského reťazca v každom priemyselnom odvetví. Spoločnosť GEFCO pôsobí v 47 krajinách a jej súčasťou je integrovaná globálna sieť. GEFCO svojich zákazníkov obsluhuje z 300 pobočiek po celom svete. V roku 2019 dosiahla Skupina GEFCO obrat vo výške 4,7 miliárd eur.

www.gefco.net cid:image001.png@01D50BDB.E9C0D5D0  cid:image002.png@01D50BDB.E9C0D5D0

Články s rovnakou témou

No news available.

Podujatia s rovnakou témou

No event matches your search

Share this page Share on FacebookShare on Linkedin