Členovia

GEFCO pre Panasonic zabezpečí distribúciu vykurovacích a chladiacich produktov divízie Aircon

GEFCO France bude distribútorom vykurovacích a chladiacich produktov divízie Aircon spoločnosti Panasonic. GEFCO dodá spoločnosti Panasonic potrebnú flexibilitu i spoľahlivosť dodávok prostredníctvom na mieru šitých komplexných služieb, vrátane zabezpečenia poslednej míle a pravidelných reportov.

 

Na základe výsledkov tendra, ktorý vyhlásil Panasonic na konci roka 2019, uzavrelo GEFCO dvojročnú zmluvu na zabezpečenie komplexnej logistiky produktov divízie Panasonic Aircon, zameraných na ohrev a chladenie. Od septembra 2020 tak GEFCO zabezpečuje každodenné dodávky produktov nielen na francúzskom trhu, ale i k mnohým zákazníkom v Belgicku a vo zvyšku Európy.

 

Nakládka produktov prebieha v skladoch v Satolas-et-Bonce (region Isère). Transport potom  pokračuje podľa objemu jednotlivých zásielok priamo na miesto inštalácie spoločnosti Panasonic, k maloobchodníkom alebo k veľkoobchodným zákazníkom.  Zásielka je transportovaná na paletách konsolidovaných na pobočke GEFCO Vénissieux (Rhône), ktorá nedávno prešla rozšírením a modernizáciou práve z dôvodu odbavovania veľkoobjemových zásielok buď prostredníctvom čiastočných (LTL) alebo kompletných (FTL) pozemných preprav.

 

GEFCO okrem toho navrhlo doplnkové služby pre správu pravidelných objednávok menšieho objemu (jedna či dve palety), ktoré treba dodať priamo na miesto stavby. Rovnako tak GEFCO zabezpečuje pre Panasonic i dodávky do cieľovej destinácie prostredníctvom dedikovaných tokov produktov s pevne daným harmonogramom distribuovaným zo spoločnosti GEFCO.

 

Špeciálny systém pre monitoring tokov

 

Pretože trh s produktmi na ohrev a chladenie za posledných niekoľko rokov kontinuálne rastie, dve hlavné kritéria spoločnosti Panasonic pri výbere logistického partnera boli dodržiavanie termínov požadovaných zo strany zákazníka a zabezpečenie logistických tokov týchto produktov s vysokou hodnotou.

 

Z hľadiska maximálneho komfortu zákazníka navrhla spoločnosť GEFCO širokú škálu služieb, vrátane monitoringu zásielok a potvrdení o doručení. Súčasne GEFCO zriadilo vo Vénissieux dedikované riadiace centrum pre každodenné operácie a ich koordináciu s cieľom zabezpečiť plynulosť tokov i maximálnu spokojnosť zákazníka.

Yvon Pasquiou, riaditeľ obchodu a marketingu spoločnosti GEFCO France, povedal: „Sme hrdí, že nám spoločnosť Panasonic, uznávaný líder v sektore elektroniky, zveril dodávky svojich vykurovacích a chladiacich produktov. Toto partnerstvo je ďalším príkladom vysokého úsilia spoločnosti GEFCO pri spolupráci so zákazníkmi. V súlade s naším mottom ‘Partners, unlimited’ vychádzame z našich odborných znalostí v odbore komplexných dodávateľských reťazcov a vytvárame riešenia s vysokou pridanou hodnotou, ktoré plne saturujú potreby našich zákazníkov.“

 

Xavier Dupeyrot, regionálny manažér dodávateľského reťazca spoločnosti Panasonic, dodal: „Našou prioritou je uspokojiť zákazníkov prostredníctvom spoľahlivých, včasných dodávok, ktoré spĺňajú vysoké štandardy kvality spoločnosti Panasonic. Vďaka unikátnemu riešeniu pri spracovaní všetkých našich objednávok bez ohľadu na ich veľkosť a novým službám pre monitoring dodávok splnila ponuka spoločnosti GEFCO všetky požadované kritéria.“

 

O SPOLOČNOSTI  GEFCO

GEFCO je svetovým lídrom v multimodálnom riešení dodávateľského reťazca a európskym lídrom v logistike pre automobilový priemysel. Na základe 70-ročných skúseností, odbornosti svojich 15 000 zamestnancov navrhuje inovatívne a flexibilné riešenia, ktoré dokážu splniť najzložitejšie výzvy dodávateľského reťazca v každom priemyselnom odvetví. Spoločnosť GEFCO pôsobí v 47 krajinách a jej súčasťou je integrovaná globálna sieť. GEFCO svojich zákazníkov obsluhuje z 300 pobočiek po celom svete. V roku 2019 dosiahla Skupina GEFCO obrat vo výške 4,7 miliárd eur.

www.gefco.net. www.gefco.net

Články s rovnakou témou

No news available.

Podujatia s rovnakou témou

No event matches your search

Share this page Share on FacebookShare on Linkedin