Členovia

GEFCO otvára nový sklad v logistickej zóne Tanger Med

Na ploche 10 000 m2 disponuje 11 nakladacími a vykladacími dokmi

Spoločnosť GEFCO, globálny expert v oblasti multimodálnych riešení dodávateľských reťazcov a európsky logistický líder v automobilovom odvetví, otvorila nový sklad v Maroku. Firma tak podporí expanziu na významný trh, kde operujú niektorí z najväčších svetových poskytovateľov služieb 3PL a priemyslových dodávateľov.

 

Sklad s plochou 10 000 m² bol otvorený v januári 2021 v rámci logistickej zóny Tanger Med, nazývanej „Medhub,“ považovanej za hlavnú logistickú bránu na európske a africké trhy s viac ako miliardou zákazníkov.

 

Nový sklad umožní Spoločnosti GEFCO ponúknuť kompletnú škálu riešení, vrátane prepravy cez Gibraltarský prieliv a colných služieb. Rovnako rozšíri skladovacie a transportné služby, ktoré už skupina ponúka celému radu zákazníkov, predovšetkým v priemyslovom sektore. Z nového skladu Spoločnosti GEFCO v zóne Tanger Med bude ťažiť viac ako 135 firiem a automobilových dodávateľov, ako sú napríklad PSA, Continental, Faurecia, 3M, Novares a Valeo.

 

„Ide o vzrušujúcu chvíľu pre logistický sektor v Afrike, predovšetkým v Maghrebu,“ hovorí Sebastien Roger, generálny manažér Spoločnosti GEFCO pre Maroko. „Maroko má výkonnú pracovnú silu, infraštruktúru na svetovej úrovni, napríklad prístav Tanger Med a vďaka strategickej zemepisnej polohe skvelú príležitosť rastu. Naším záväzkom je i naďalej do Maroka investovať a poskytovať zákazníkom v regióne najpružnejšie, najinteligentnejšie a najinovatívnejšie riešenie pre ich podnikanie.“

 

Nové priestory Spoločnosti GEFCO v Tangeru majú najvyššiu úroveň zabezpečenia, čo zahŕňa okrem iného 20 bezpečnostných kamier zabezpečujúcich nepretržitý dohľad 24/7, najmodernejší hasiaci systém a dve bezpečnostné rampy.

 

„Logistická zóna Tanger Med ponúka viac ako 200 hektárov plochy, vrátane pripravených skladov pre pokročilé logistické operácie a využíva komplexnú integráciu s prístavom Tanger Med, čo prináša pravidelné týždenné spojenie s viac ako 186 prístavmi po celom svete. Logistická zóna je skvelá voľba pre veľké nadnárodné spoločnosti a logistických operátorov, ktorí chcú optimalizovať svoje logistické operácie a redistribuovať toky tovarov do Afriky, Európy a Ameriky,“ hovorí  Rachid Houari, generálny manažér komplexu Medhub.

 

Nový sklad rovnako posilňuje pozíciu Spoločnosti GEFCO v Maghrebu, kľúčové geografické oblasti, kam v posledných rokoch uskutočnila významné strategické investície. V auguste 2018 Spoločnosť GEFCO získala firmu GLT, ktorá sa špecializuje na európsko-marockú prepravu a je popredným prevádzkovateľom prepráv medzi mestami Algeciras a Tanger. V roku 2019 začala spoločnosť GEFCO prepravovať vozidlá firmy Groupe PSA po železnici z výrobného závodu v Kenitre a koncom roku 2020 potom Groupe PSA vytvorila centrálu pre obchod na Pyrenejskom poloostrove a v Maroku.

 

Vďaka týmto investíciám je GEFCO v súčasnosti lídrom v logistickom odvetví na celom svete a poskytuje multimodálne riešenia prostredníctvom cestnej, námornej i leteckej dopravy, rovnako ako komplexnú automobilovú logistiku, skladovanie, colnú a daňovú správu, recyklovateľné obaly a časovo kritické riešenia pre široké spektrum zákazníkov.

 

 

O SKUPINE GEFCO

GEFCO je svetovým expertom v oblasti multimodálnych riešení dodávateľských reťazcov a európskym lídrom logistiky pre automobilový priemysel. Staviac na 70 rokoch skúseností, GEFCO navrhuje chytré, flexibilné riešenia pre partnerov a klientov zo všetkých oblastí priemyslu. Skupina GEFCO je prítomná na piatich kontinentoch. Na 47 svetových trhoch pre ňu pracuje celkovo 15 000 profesionálov. Celkové príjmy Skupiny v roku 2019 dosiahli 4,7 miliardy eur.

www.gefco.net Image result for twitterImage result for linkedin

 

O TANGER MED

Tanger Med – Globálne logistické centrum Tanger Med je svetovou logistickou bránou ležiacou v Gibraltarskom prielive s manipulačnou kapacitou 9 miliónov kontajnerov, exportom 1 milióna nových vozidiel, prepravou 7 miliónov cestujúcich a 700 000 nákladných vozidiel ročne. Komplex prístavu Tanger Med zahŕňa tri prístavy (prístav Tanger Med 1, prístav Tanger Med 2 a prístav nákladných vozidiel a cestujúcich) s priľahlou logistickou zónou.

 

 

Články s rovnakou témou

No news available.

Podujatia s rovnakou témou

Share this page Share on FacebookShare on Linkedin