COVID-19  •  Členovia

Ďalšie lietadlo s ochrannými pomôckami a diagnostickými sadami na COVID-19 pristálo v Bratislave

Už tretí charterový let z Číny do Bratislavy vypravila v priebehu mesiaca spoločnosť GEFCO. Lietadlo s ochrannými pomôckami a diagnostickými sadami na COVID-19 pre zdravotnícky personál a pracovníkov lekární pristálo na letisku MR Štefánika 4. mája 2020. Zásielka obsahovala 200 000 respirátorov, viac ako 800 000 chirurgických masiek, 100 000 testovacích súprav a ďalšie ochranné pomôcky pre lekárov aj farmaceutov. Prepravu zabezpečil tím divízie AIR & SEA spoločnosti GEFCO pre spoločnosť PENTA.

 

Už tretí charterový let z Číny na Slovensko vypravil tím divízie AIR & SEA spoločnosti GEFCO pre spoločnosť PENTA v priebehu jedného mesiaca. Zásielka ochranných pomôcok pre zdravotníkov a farmaceutov dorazila na bratislavské letisko v pondelok 4. mája pred sedemnástou hodinou.

 

Objednávateľom prepravy bola aj tentoraz spoločnosť PENTA, pre ktorú GEFCO zabezpečí v nasledujúcich hodinách roztriedenie materiálu, paletizáciu a okamžitú distribúciu zásielok do konkrétnych cieľových destinácií, ktorými sú sieť lekární Dr. Max a nemocnice Svet Zdravia / Pro Care.

 

Moderné lietadlo typu Boeing 787 tentoraz na Slovensko prepravilo:

 

  • 8 160 ks bezkontaktných teplomerov
  • 200 000 ks respirátorov typu FFP2
  • 250 000 ks balenia jednorazových rukavíc
  • 800 000 ks rúšok
  • 20 200 ks ochranných okuliarov
  • 20 196 ks ochranných zdravotníckych oblekov
  • 100 000 ks diagnostických sád COVID-19 IgM / IgG Ab

 

„Logistické toky sa v čase pandémie COVID-19 kompletne zmenili. Hoci sme prepravy pre oblasť zdravotníctva a farmaceutického priemyslu zabezpečovali už skôr, ich podiel v našom portfóliu v uplynulých týždňoch skokovo vzrástol,“ opisuje Ladislav Balogh, manažér divízie AIR & SEA spoločnosti GEFCO a dodáva: „Veľkú časť zásielok teraz prepravujeme v urgentnom režime, musíme byť teda maximálne flexibilní. A hoci máme pre tieto prepravy skúsený tím, ktorý je k dispozícii nepretržite, sedem dní v týždni, 24 hodín denne, je zabezpečenie leteckej dopravy vzhľadom na aktuálne veľmi obmedzené kapacity zakaždým veľkou výzvou.“

 

Charterové lety so zdravotníckym materiálom v čase pandémie

GEFCO Slovakia nie je jediná, kto prepravu zdravotníckeho materiálu a ochranných pomôcok v rámci Skupiny zabezpečuje. Leteckú dopravu podobných zásielok z Číny pre nemocnice, domovy seniorov a hospice zabezpečilo v uplynulom týždni aj GEFCO Poľsko, ktoré tak isto koordinuje pravidelné dodávky protektívnych oblekov pre pracovníkov v zdravotníctve od producentov z Turecka a Moldavska. Tie sú často riešené intermodálne dopravou – časť cesty putujú letecky, z letiska potom už po ceste cez hranice do Poľska.

 

O SPOLOČNOSTI  GEFCO

GEFCO je svetovým lídrom v multimodálnom riešení dodávateľského reťazca a európskym lídrom v logistike pre automobilový priemysel. Na základe 70 – ročných skúsenostiach a jedinečnej odbornosti svojich 15 000 zamestnancov navrhuje inovatívne a flexibilné riešenia, ktoré dokážu splniť najzložitejšie výzvy dodávateľského reťazca v každom priemyselnom odvetví. Spoločnosť GEFCO pôsobí v 47 krajinách a jej súčasťou je integrovaná globálna sieť. GEFCO svojich zákazníkov obsluhuje z 300 pobočiek po celom svete. V roku 2019 dosiahla Skupina GEFCO obrat vo výške 4,7 miliárd eur.

www.gefco.net cid:image001.png@01D50BDB.E9C0D5D0 cid:image002.png@01D50BDB.E9C0D5D0

Články s rovnakou témou

No news available.

Podujatia s rovnakou témou

Share this page Share on FacebookShare on Linkedin